CO DĚLÁME:

 

DĚTSKÉ MŠE SVATÉ

  

Každé úterý v 16:00 hodin se scházíme s dětmi na faře, abychom se důkladně připravili na dětskou mši svatou. A tyto přípravy jsou opravdu potřeba, protože kromě zpěvů a přímluv máme na starost i kázání, kterými nás pověřil otec Ondra. Uznejte sami, že taková zodpovědnost je pořádný zápřah. A tak, abychom si po té námaze trochu odpočinuli, po každé mši svaté následuje společná večeře na faře, kterou děti nejenom vymýšlejí, ale taky většinou i sami vaří. Po večeři ještě hrajeme nějaké hry, zpíváme a plánujeme různé akce. Domů se děti rozchází průběžně, jak si pro ně chodí rodiče ... :)  

HURÁÁÁ VÝLETY

  

Jednou za čas se prostě rozhodneme, že je na čase poznat nějaká zajímavá místa. A tak si sbalíme baťůžky, dobře prošlápnutý botky, a vyrazíme do světa. Autobusem, vlakem, pěšky i na kole. Hlavně poznat nějaký zajímavý místo. Takto už jsme prozkoumali brněnské kláštery, znojemské kostely, hodonínskou ZOO, muzea ve Žďáru nad Sázavou, krásy Lednice, Mikulova a spousty dalších měst a míst. Hurááá výlety jsou vždy spojené s nějakým bojovým úkolem a většinou končí i přespáním na faře ... :)

NOCOVÁNÍ NA FAŘE

  

Nocování na faře je snad nejoblíbenější akcí. Není v tom nic složitého, prostě se dohodneme na datu, vezmeme si spacáky, karimatky a něco do společného hrnce, a sejdeme se na faře. Buď na jednu noc, na víkend, nebo i na více dní, jak kdy. Nocování je většinou zaměřeno na určité téma a je spojeno s nějakou bojovkou nebo výletem.

POBYTY S DĚTMI Z DĚTSKÉHO DOMOVA

  

Od roku 2007 pořádáme dvakrát až třikrát do roka i společné pobyty s dětmi z Dětského domova v Olomouci, které si velice rychle získali u světýlek velkou oblibu. Děti mají možnost seznámit se s kamarády, kteří neměli v životě tolik štěstí, jako oni. Navazují spolu přátelské vztahy, vyměňují si adresy nebo ICQ a jsou v kontaktu po celý rok.

KLUB PRO (NE)ZVANÉ

  

Klub pro (NE)zvané funguje prostě jenom jako dům se stále otevřenými dveřmi. Děti mohou kdykoliv mimo jednotlivé akce bez ohlášení přijít a popovídat si nebo si něco zahrát apod. Mladší děti tyto návštěvy využívají hlavně odpoledne, cestou domů ze školy. Starší děti a mládež pravidelně klepou na dveře fary ve večerních hodinách.

SOUTĚŽE A TURNAJE

  

Protože oblíbeným sportem našich dětí je bowling, tak celkem pravidelně jednou za čas navštěvujeme nedaleké bowling centrum, kde už na nás zdálky mávají a chystají nám červený koberec ... :) Bowlingové turnaje nás prostě baví. Taky nás hodně baví soutěžit. Naší zatím asi největší akcí byla soutěž Kostelíček plný dětí pro děti 1. - 5. třídy náboženství.

VÝTVARNÉ DÍLNY

  

Výtvarné techniky nás nejen baví, ale hlavně živí! :) Prodejem výrobků si totiž financujeme chod našeho společenství. A aby bylo co prodávat, tak jednou za čas nakoupíme ingredience, sejdeme se na faře a tvoříme, kutíme, vyrábíme, lepíme, hrajeme si a ohromně se bavíme ... :) Několikrát do roka (před Vánoce, před Velikonoce a na AnnaFestu) pak tyto naše dílka prodáváme.

DIVADELNÍ A PĚVECKÁ VYSTOUPENÍ

  

Světýlka jsou velice šikovná a proto se občas musí projevit náš pěvecký a herecký talent ... :) Nacvičíme nějaké to představení nebo si uspořádáme nějaký koncerta hrajeme si na velké stars! Mohli jste nás vidět například v muzikálu Boží hvězda, hře Narození Krále nebo ve stínohře FIAT. A samozřejmostí je i naše vystupování se scholou Deo Gratias z Bořetic. Slyšet jste nás mohli i na Adventních zpěvech v Praze nebo na Koncertu naděje v Brně Tuřanech, u příležitosti návštěvy Benedikta XVI. v České republice.

ANNAFEST

  

AnnaFest je kolos, do kterého je zapojena celá naše farnost. A světýlk u toho samozřejmě nesmí chybět! O tom, co je to AnnaFest, si přečtěte více na www.boretice-farnost.cz. Jen prozradíme, že světýlka mají na starost poutní čajovnu Tea a pomáhají i s přípravami.

DALŠÍ

A kromě těchto víceméně pravidelných akcí občas vyvedeme něco nečekaného! :) A tak nás můžete vidět třeba vařit pro rodiče, vést dětské adorace, křížové cesty, litanie i růžence, chodíme s kobylákama na pěší poutě do Žarošic ... prostě co je zrovna po ruce ... :)

  

Vyhledávání

© SVĚTÝLKO 2009 Všechna práva vyhrazena.